آوردگاهِ آخرین اخبار

فروش جهانی فیلم The Rise of Skywalker از مرز 725 میلیون دلار عبور کرد

0

رسانه آوردگاه – فیلم The Rise of Skywalker موفق شد تا فروش جهانی خود را به 725 میلیون دلار رسانده و صدرنشینی خود در جدول باکس آفیس را حفظ کند.

قسمت جدید سری جنگ ستارگان به نام خیزش اسکای واکر در دوازدهمین روز از اکران موفق شد تا فروش خود را به 725 میلیون دلار برساند. حدود 363 میلیون دلار از این مبلغ مربوط به فروش خانگی و 361.8 میلیون دلار از آن مربوط به فروش بین المللی بوده است. انتظار می رود که فیلم The Rise of Skywalker در روزهای آتی میزان فروش خود را به قسمت قبلی یعنی The Last Jedi نزدیکتر کند.  

فروش موفقیت آمیز خیزش اسکای واکر در هفته گذشته باعث شد تا این مجموعه به دهمین فیلم پرفروش جهان در سال 2019 تبدیل شود. اگر اوضاع به همین منوال پیش برود، میزان فروش این فیلم در ماه ژانویه از مرز 1 میلیارد دلار نیز عبور خواهد کرد. فیلم جدید جی. جی. آبرامز در کشورهایی همچون فرانسه، آلمان، اسپانیا، بریتانیا، مکزیک و ژاپن در صدر باکس آفیس هفتگی قرار دارد. در حالی که در برخی نقاط دیگر، قسمت دوم جومانجی جایگاه اول را تصاحب کرده است.

فیلم جدید جیک کاسدان یعنی Jumanji: Next Level نیز توانسته تا فروش جهانی خود را به 472 میلیون دلار برساند. گزارش ها نشان می دهند که این مجموعه در برخی کشورها بسیار موفق تر از قسمت اول (به جنگل خوش آمدید) ظاهر شده؛ به طوریکه میزان فروش آن در کشورهایی نظیر استرالیا حدود 49 درصد بیشتر بوده است. جومانجی: مرحله بعد توانسته تا در بازار ایتالیا به فروش 6.7 میلیون دلاری دست پیدا کرده و به رقیب سرسخت فیلم The Rise of Skywalker تبدیل شود.

در این میان انیمیشن محبوب Frozen 2 با درآمد بیش از 1.218 میلیارد دلار، عنوان سومین انیمیشن پرفروش دنیا را از آن خود کرده است. البته همزمان با اکران این فیلم در برزیل، مسلما شاهد افزایش این رقم خواهیم بود. انیمیشن جذاب و دیدنی جاسوسان نامحسوس نیز تاکنون بالغ بر 38.1 میلیون دلار فروش کرده است.

از دیگر فیلم های اکران شده در هفته جاری می توان به محصول جدید کمپانی لاینز گیت یعنی چاقوکشی اشاره کرد که درآمد آن در بنچمارک جهانی به بیش از 200 میلیون دلار رسیده است. فیلم پرطرفدار زنان کوچک نیز فعلا در انگلستان و اسپانیا به نمایش درآمده و مبلغ 6.3 میلیون دلار را برای عوامل فیلم به جیب زده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.