آوردگاهِ آخرین اخبار

چگونه رمز وای‌فای خود را به شکل کدQR با دیگران به اشتراک بگذاریم

0

رسانه آوردگاه – حتما برای شما هم زمان‌هایی پیش آمده است که کسی رمز وای‌فای شما را پرسیده است و شما یا به دلیل اینکه رمز خود را به یاد نمی اورید و یا به دلیل مسایل امنیتی، نمی‌توانید رمز خود را بگویید. در همچین موقعیتی شما می توانید با استفاده از گوشی اندروید خود، رمز وای‌فای را به شکل یک کدQR با دیگران به اشتراک بگذارید.

ساختن کد QR

برای این کار باید تلفن‌همراه اندروید شما به وای‌فای متصل باشد. سپس به تنظیمات تلفن‌همراه خود رفته.

نکته:  مراحل زیر در هر گوشی می‌تواند اندکی متفاوت باشد اما تقریبا تمام گوشی‌های جدید با سیستم عامل اندروید از این قابلیت برخوردارند. اگر شما این گزینه را در تنظیمات خود به هیچ‌وجه پیدا نکردید احتمال دارد نسخه اندروید شما قدیمی باشد.

سپس در تنظیمات به دنبال گزینه‌ای با مضمون Network & Internet بگردید و وارد آن شوید.

در این بخش بر روی گزینه‌ی WiFi کلیک کنید. شما در این بخش می‌توانید شبکه‌ی وای‌فایی که به آن متصل هستید را مشاهده کنید.

در کنار نام وای‌فای‌ای که به آن متصل هستید، علامت یک چرخ‌دنده قابل مشاهده است که مربوط به صفحه تنظیمات شبکه اتصال وای‌فای است. بر روی آن کلیک کنید و وارد تنظیمات شوید.

در این صفحه شما می توانید آیکونی آبی رنگ به نام Share را مشاهده کنید. بر روی آن کلیک کنید و رمز وای‌فای خود را در ادامه وارد کنید تا هویت شما به عنوان دارند وای‌فای تایید شود.

کد QR وای‌فای شما بر روی صفحه نمایش داده می‌شود.

به اشتراک گذاشتن کد QR

برای به اشتراک گذاشتن رمز وای‌فای به شکل کدQR، وارد تنظیمات تلفن‌همراه شخص مقابل (اندروید یا iOS) شوید. سپس وارد بخش Network and Settings شوید و در بخش WiFi لیست وای‌فای‌های قابل اتصال را مشاهده نمایید.

لیست را تا رسیدن به گزینه‌ی Add Network پایین بیایید و سپس بر روی علامت آبی رنگ کد QR که در کنار آن قرار دارد، کلیک کنید.

اکنون می‌توانید با اسکن کردن عکس کدQR که در بالا توضیح دادیم به شبکه وای‌فای موردنظر متصل شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.