آوردگاهِ آخرین اخبار

پنل OLED تاشو جدید سامسونگ با کمترین انحنا در جهان رونمایی شد

0

رسانه آوردگاه – سامسونگ امروز از جدیدترین پنل OLED تاشو خود رونمایی کرد که ادعا می شود دارای کمترین انحنا در جهان برای یک دستگاه تجاری است. 

امروز سامسونگ از جدید‌ترین محصول خط تولید صفحه نمایش خود رونمایی کرد. این محصول که کوچک ترین پنل OLED تاشو در جهان است، کمترین انحنای قابل تصور برای یک دستگاه تجاری را در دنیا دارد. به گفته سامسونگ این محصول برای اولین بار در گوشی Galaxy Z Fold2 5G که به‌تازگی معرفی شده است استفاده خواهد شد.

به گفته‌ی سامسونگ، شیشه فوق نازک (UTG) موجود در این نمایشگر به ارائه سطح بالاتری از کیفیت محصول کمک می کند. این سومین پنل OLED تاشو این شرکت است و از رزولوشن 2208×768 پیکسل در صفحه نمایش 7.6 اینچی خود پشتیبانی می کند.

همانطور که در بالا اشاره شد، این شرکت برای اولین بار در جهان از صفحه نمایش منحنی 1.4R بر روی تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کند. انحنای کوچک باعث بهبود تجربه کاربر می‌شود زیرا کمترین میزان تابش نور آبی را همراه با بهبود کارایی، به همراه دارد.

سامسونگ همچنی در ادامه‌ی معرفی این محصول به بهبودهایی که برای به حداقل رساندن فشار بر روی نمایشگر در فرآیند تاشدن اعمال کرده اشاره کرد. از جمله این تغییرات بهبود در چندین فناوری مربوط به جنس نمایشگر ، طراحی صفحه و مونتاژ ماژول، است. این یدین معنا است که ساختار چندلایه‌ی صفحه نمایش می‌تواند مانند یک بالش در هنگام تا شدن پنل نماشگر عمل کند.

این پنل OLED تاشو ناکنون از مرحله‌ی تست 200000 بار تا شدن با موفقیت عبور کرده و همچنین توانسته گواهینامه “Eye Care Display” را دریافت کند. این صفحه نمابش اکنون تنها با انتشار ۶.۵٪ از نور آبی تجربه‌ی بسیار خوبی را از نگام کردن طولانی به صفحه نمایش، برای کاربران خود رقم می‌زند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.